TDS mérés
A tápoldatok pH és EC mérése
A tápoldatok kémiai összetétele határozza meg, mennyire képes a növény felvenni a kivitt tápanyagot. Az optimális pH érték a növények esetében 6,5-7,5 pH körül van ( vannak kivételek), az optimális EC érték ( vezetőképesség) 2-3 mS/cm ( szintén változó). Ha nincs megmérve a pH és EC értékek a tápoldatban, az öntözővízben, akkor akár meg is lehet égetni a növényeket túltáplálással, vagy éppen megakadályozni a tápanyag felvételét ( általában magas pH értékeknél). MÉRNI KELL!
A pontos tápoldat vizsgálat nem nélkülözheti a profi mérőműszer jelenlétét
A tápoldat vizsgálat egyik nélkülözhetetlen kelléke a mintán kívül, maga a mérőműszer. Rengeteg múlik azon, hogy az oldat milyen forrásból származik, hiszen nagyon nem mellékes a minősége, de a műszer milyenségén áll vagy bukik az analízis sikere.
A precíz TDS mérés lelke a mérőműszer milyensége
A profi TDS mérés elengedhetetlen kelléke a megfelelő mérőműszer. Mi az, amiről azonnal felismerhető az ideális készülék? A pontosság nyilvánvaló szempont, de ez annyira evidens, hogy nem is tekinthető külön kritériumnak. Ha a mérési adatok precizitása megkérdőjeleződik, akkor az egész folyamat kárba vész. Ugyanakkor akadnak egyéb jellemzők is, amelyek segíthetik a választásban.
Mivel érdemes vizsgálni a vízminőség mértékét?
A vízminőség mérés napjainkban gyorsan, eredményesen, akár hordozható műszerek közbenjárásával is megoldható. Természetesen a laboratóriumi környezetben érvényesülő eszközök is tökéletesen alkalmasak a feladat elvégzésére. Ám sok helyzetben kifejezetten jó szolgálatot tehetnek az ipari kivitelű, hordozható mérők.